Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco ommodo consequat.

Monday to Friday: 9-20
Saturday to Sunday: closed

  /  Blog   /  Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie ENOEXPO® 2022
targi enoexpo 2022

Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie ENOEXPO® 2022

TW dniach 16-18 listopada 2022 roku odbywają się Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie ENOEXPO®. To największe i jednocześnie najważniejsze wydarzenie winiarskie w Polsce. Przebiega ono w tym samym terminie co 29. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA® oraz 20. Targi Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD®. Takie połączenie imprez jest idealną okazją dla zaprezentowania win odbiorcom z sektora HoReCa oraz znalezienia polskich i zagranicznych dystrybutorów.

Wydarzenie branżowe ENOEXPO® łączy producentów win z importerami, a także importerów z dystrybutorami oraz klientami końcowymi – czyli z sektorem HoReCa. Podczas targów odbywają się różnorodne wydarzenia takie jak:

  • Prezentacja win i alkoholi z różnych stron świata;
  • Spotkania i warsztaty prowadzone w ramach Akademii Wina, które prowadzą znani eksperci;
  • Degustacje typu Master Class;
  • Prestiżowe konkursy winiarskie (w tym Konkurs Polskich Win i Cydrów oraz Międzynarodowy Konkurs Winiarski).

Jednym z wystawców tegorocznej edycji Targów Wina w Krakowie będzie Jan Stávek. Jego winnica nawiązuje do rodzinnych tradycji, ponieważ ród ten od pięciu pokoleń tworzy najlepszej jakości morawskie wina. Winnice Stávek należą do zespołu VOC, który produkuje certyfikowane wina z najbardziej tradycyjnych odmian.

Vino J. Stavek oraz Moravia Wines będzie można znaleźć na stanowisku nr E4. Zapraszamy do degustacji i rozmów na temat morawskich win.